Impact Summit

Když se mě prvně někdo zeptal na to, kdo a kde mě inspiroval pro uspořádání konference Impact Summit podporovanou organizací Salam Centre for Peace, tak jsem odpověděl, že to bylo v Dauze, hlavním městě Kataru, kde jsem se poprvé zúčastnil oficiální schůze MUN Impact (Model United Nation- edukativní projekt, kde se studenti učí o diplomacii, mezinárodních vstazích a OSN), kde se lídři z různých koutů světa sešli, aby prodiskutovali jejich budoucí cíle. I když jsem tam neřekl ani slovo, tak musím přiznat, že jsem se bál cokoliv říct, když jsem seděl u stolu s tak neuvěřitelnými a vysoce postavenými lidmi, což úplně změnilo způsob mého uvažování.

Proč bych já nemohl být lídr těcho lidí a proč bych nemohl mít opravdový vliv na tento svět? To byla první otázka, která se mi v hlavě objevila a ona byla celkem reálná, protože studenti opravdu mohou mít vliv na svět a jejich hlas může mít stejnou hodnou, jako hlas lidí, co momentálě pracují v OSN. To je přesně to, proč si vážím a obdivuji organizace jako je Salam Centre for Peace a MUN Impact, jelikož jejich aktivitou dodávají sebedůvěru a rozpohybovávají organizaci MUN. Před několika lety jsem nemohl ve škole ani nahlas reprezentovat své názory, jelikož jsem se bál toho, že mě za ně někdo bude soudit, což bylo načase změnit. My ve skutečnosti potřebujeme takovou změnu, jelikož bez studentů nemůžeme očekávat budoucnost nových generací.

Impact Summit ve spolupráci s MUN Impact chce dát prostor studentům pro ukázání jejich skutečného potenciálu. Tento Summit bude výjmečný, jelikož neni strukturovaný klasickým způsobem. Neusilujeme pouze o uspořádání MUN konference, na které polovina studentů usne již při zahajování, což vede k jejich neangažovanosti. Chceme udělat radikální změny, proto jsme vytvořili novou strukturu debatování. Chceme, aby studenti měli povědomí o tom, že jejich hlas je na stejné úrovní, jako je ten, co patří přímo lidem z OSN. Beze změny a bez vytvoření nových pravidel nikdy nedosáhneme významného vlivu na společnost.

Změna může být provedena rychle s dobrým týmem lidí a podporou, čímž se může v jistém ohledu opravdu změnit svět. Tato událost je první a zatím jediná svého druhu. Summit je designovaný tak, aby zvýraznil mladé lídry, kteří se hodlají angažovat v diskusi na úrovni OSN především ohledně dlouhodobých progresivních cílů (Sustainable Development Goals- SDGs) OSN pro rok 2030. Očekává se účast mnoho vlivných mluvčích, včetně představitelů a ambasadorů OSN, významnýh zakladatelů MUN, a dalších. Ti budou součástí publika, které doloží výsledky Summitu ve ,,Finálním Usnesení”.

Tato konference je místo, kde můžete potkat mnoho nových lidí z růžných oborů, vytvořit si mnoho obchodních partnerství a vidět debatu na vysoké úrovni. Tento Summit bude udržovaný obchodními lídry a zakladateli NGO (nestátních neziskových organizací) z více než 50 různých zemí světa a všech kontinentů.

Jak Impact Summit, tak i MUN Impact mají studentům ukázat, že kdokoliv může vést náš svět a že se každý může stát opravdovým lídrem. Summit očekává delegáty z celého světa a je výjmečný v tom, že zde nejsou žádné speciální požadavky pro vstup. Jsme otevření jak studentům středních i vysokých škol, tak i profíkům z oblasti SDG, jakožto zástupcům z neziskových organizací a jiných nadací.

Ve světě budou možná vždycky nějaké hranice, rozhodně tu ale nikdy nebudou mezi námi, tak pojďme společně spojit svět. Doufáme, že vás všechny uvidíme v Praze a zároveň sháníme delegáty, kteří nám v září pomohou utvořit lídry naší budoucnosti.

Zvažujete vaší účast?

Potom je nám ctí vám představit tři hlavní mluvčí, vedoucí workshopu, nový koncept konference a naše oficiální partnery.

Hlavní mluvčí:

Salam Kedan je zakladatelka organizace Salam Centre for Peace. Je mezinárodním lídrem v komunitě MUN Impact a prudký zastánce MUN pro zboření hranic a prozasení multikulturních dialogů. Salam měla tu příležitost k reprezentaci její organizace na reálné schůzi OSN a vznesla povědomí o SDG a naléhavých sociálních záležitostech.

Robin de Zeeuw není pouze vášnivý účastník MUN, ale též je členem poradního orgánu v MUN NGO v Afgánistánu, HELA (Hope for Education and Leadership) též v Afgánistánu a je také jejich hlavním kontaktem s Evropou.

Omar AL Busaidy je významný podnikatel a obchodní lídr ze Spojených Arabských Emirátů.

Workshopy:

Je nám též ctí vám představit držitelku ceny Peace Award z roku 2015, která bude přítomna na Summitu a bude debatovat s ostatními delegáty. Ráda sdílí její zážitky z mezinárodních vedení.

Angela Abraham je sociální evolucionistka a zastánce míru ze Spojeného království. Je též CEO a zakladatelka Descriptionari. Její workshop se bude týkat tématu Social Evolution.

 

Hlavní partneří:

Salam Centre for Peace pomohli spojit stovky studentů z celého světa s lidmi z různého kulturního a náboženského spektra, ale havní je to, že jim zvýšili sebevědomí a možnost stát se světovými lídry.

Hope for Leadership and Education in Afranistan je nezisková organizace, která se jako první začala věnovat MUN v Afgánistánu. Stará se též o vzdělání a podporuje programy za práva žen.

Child Aid Foundation in Africa je nadace, která bojuje proti chudobě a hladu.

Hospodářský klub Slovakia spolupracuje s mezinárodními organizacemi a zajišťuje různé soutěže a udělení cen významným mezinárodním lídrům.

Rise and Shine se snaží ve studentech rozvíjet jejich schopnosti v plném ovládání jejich vůdčích postaveních, tudíž organizuje konference a workshopy, které se studentům snaží dát základní dovednosti, které budou potřebovat pro potenciální úspěchy v těchto oborech.

The Duke of Edinburgh’s International Award Czech Republic je organizace, která se snaží učit mladé lidi o jejich limitech a o tom, jak je předčit. Tento program má také více než 8 milionů členů z více než 140 zemí světa.

Další partneři jsou MUN Impact, International Model United Nations, MUN Turkey, LisboMUN, Peace Prize from Slovakia.

Virtuální konference Impact Summit je též možná pro lidi, kteří se nemohou dostavit do Prahy online (Skype) nebo přes live streamy.

Pro více informací navštivte oficiální stránku: https://www.salamforpeace.com/impact-summit

Albert Oliva a tým Impact Summit, přeložil Martin Helmich

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *