S Rysem do IDNES.cz

Ve středu 18.12. jsme se jakožto hrstka studentů společně s panem uč. Štěpánem Rysem vydali do útrob obrovité budovy společnosti MAFRA, která je hrdým členem holdingu Agrofert a pod kterou spadá jeden z největších českých zpravodajských webů, IDNES.

Naše prohlídka začala milým přivítáním od našeho provádějícího, Jaroslava Beránka, který je zástupcem šéfredaktora a také se podílel na založení sportovní rubriky na již zmiňovaném webu. Po uvedení do komplexu nám ukázal nahrávací studio televize Óčko, ve kterém jsme mohli vidět spoustu kamer, světel a lidí z jejich technického týmu, ale také třeba stěnu, na které byli podepsáni známí lidé, především oblíbenci mladých, jako jsou youtubeři nebo rappeři. Když jsme si doprohlédli studio, vydali jsme se výtahem do čtvrtého patra. Protože byl výtah přetížený, musel pan Beránek chudák po schodech. Společně jsme tedy došli do Českých Budějovic [název zasedací místnosti, ve které nám náš průvodce ve zkratce představil web IDNES]. Ukázal nám také, kam lidé nejvíce klikají nebo kam se jako první kouknou, když stránku otevřou. Tyto informace použil z jejich průzkumu.

Představením čtvrtého patra ale naše exkurze nekončila, pomalu jsme se patro po patru dostávali níže a níže. Viděli jsme kanceláře deníku Metro či Lidových novin.

Když jsme došli k recepci, milá slečna nám nabídla dva kalendáře, které jsme s radostí přijali. K vidění jsou v kvartě nebo septimě.

V přízemí nás náš průvodce zavedl do fotoateliéru, kde nás uvedla a poté posadila do provizorní zasedací místnosti usměvavá paní.

Povídala nám o tom, jak probíhá stylizování a focení jídla, co se s fotkami děje a jak se upravují. Také nám sdělila, že jejich kuchaři ani stylisté nesmí používat žádnou chemii, což mi přišlo zajímavé. Když nám ukazovala nádobí, které jim firmy poslali nafocení nebo si o ně naopak napsali, žasli jsme úžasem. Tolik krásného, barevného nádobí nikdo z nás ještě neviděl.

Zdejší zásoba nádobí
„mňamky“, které jsme si mohli ochutnat

Protože jsme měli štěstí, v době naší návštěvy se vedle v kuchyni zrovna pekli citronové cupcakes, které jsme mohli i ochutnat. Viděli jsme také, jak se dané jídlo fotí.             

Právě probíhající focení v místním ateliéru

Za zajímavou exkurzi děkujeme našemu skvělému provádějícímu Jaroslavu Beránkovi a za uskutečnění této prohlídky pak Tereze Bočanové.  

Za tým Mannovin, Magdaléna Dvořáková (korekce Filip Troníček)

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *