https://www.dumabyt.cz/image-wm.php?watermark=0&rubrika_id=91&link=57025af86bc0a%2Fcar-poutak-dab.jpg

Co se stalo a stane v dubnu aneb ohlédnutí za minulostí a pohled do blízké budoucnosti 3 minuty čtení

V dubnu se stalo hodně věcí a ještě se stane, takže jsme se rozhodli vše shrnout zde.

Jako první je určitě dobré zmínit studentské praktikum v Tanzánii. (Přečtěte si o pobytu více zde)
Pokud chcete také vidět nějaké fotky, které jsme na blog nedávali, můžete tak učinit na promítání (datum doplním)

 

9.4. jsme se jako škola zúčastnili akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“:

Zobrazit článek
V souladu s radnicí Prahy osm jsme uklízeli nejen nepořádek povalující se na ulici, ale snažili jsme se likvidovat i vznikající černé skládky. Člověk by nevěřil, co všechno se v našem okolí dá najít. Nejvíc nás překvapily injekční stříkačky, k jejichž likvidaci jsme volali Policii. Také jsme objevili peněženku plnou dokladů a bez peněz, tedy zjevně kradenou. I to přišlo do rukou Policie ČR. Zbytek jsme naskládali do pytlů a ty si odvezou organizátoři celé akce. Myslím, že akce dětem v mnohém otevřela oči a v rámci výchovy vztahu k přírodě a okolí udělala velkou osvětu. Těší mě, že máme studenty, kteří nejsou lhostejní ke svému okolí. Hlavní díl práce odvedly obě kvarty a tercie, ale ve finále je to tak, že GTM uklízelo Česko.

Ukliďme svět, ukliďme Česko

 

11.4. Napsali oktaváni písemnou maturitní práci z českého jazyka.

V pátek 13 (doufáme, že toto datum nijak neovlivnilo výsledky 🙂 ) se uskutečnil první termín přijímacích zkoušek na GTM. A protože žáci tudíž nemohli být ve škole, uskutečnil se jako každý rok Wandertag, kde učitelé se skupinkami žáků prima-kvarta vyrazili na „Wander“.  (Více o Wandertagu zde)

Sexta zase navštívila Hamburg v rámci svého 14-denního praktika, prohlédla si město z pohledu cyklistů a také navštívila Hamburger Rathaus a pracují na předem vybraných pracovištích.

23.4. se uskuteční hned několik věcí:

  1. Školní focení
  2. Třídní schůzky a konzultace
  3. Pedagogická rada

Ve čtvrtek na pátek 27.4. přespávají oktaváni ve škole a budou řádit, protože jako každý rok se pořádá akce s názvem „poslední zvonění oktávy“ a to oktaváni přebírají moc nad celou školou. O velké přestávce se potom celá škola loučí s celým „maturitním ročníkem“.

Pátek 27.4 zorganizuje prima (jako každý rok) čarodějnice. Bude připraven bohatý program jako třeba opékaní špekáčků a nebo třeba soutěž o nejlepší kostým.

Večer tohoto dne se v budově B začnou promítat filmy(po celou noc) při akci Filmožroutů. Filmožrouti potom skočí kolem 9. hodiny ranní.

Na poslední den dubna připadá ředitelské volno, a proto budou studenti odpočívat před náročným závěrem školního roku.

 

 

 

 

Napsat komentář