Cestou necestou do Tanzanie 3 minuty čtení

V neděli 25. 3. 2018 jsme se sešli s celou výpravou na letišti Václava Havla. Odbavení naší 45 členné skupiny proběhlo v extrémní rychlosti a bez problémů. Všichni dostali své letenky, byli odbaveni a čekal nás celodenní let na letiště do Kilimanjara. Přestupní stanicí byl Istanbul, kde jsme strávili 5 hodin na letišti čekáním na spoj do finální destinace. Letecká společnost Turkish Airlines se o nás skvostně postarala v podobě voucherů na stravu, které nabízí svým cestujícím, kteří čekají déle než 4 hodiny na letišti na další let. Tímto bychom jim chtěli poděkovat, že nás nenechali zemřít hlady.

Odbavení na let na Kili proběhlo také v pořádku, a tak jsme byli dovezeni autobusem do letadla, naloděni a čekal nás 6,5 hodinový let. Po cestě nás doprovázelo skrz Egypt a Súdán ne uplně příznivé počasí, ale naši piloti to skvěle zvládli a my, kteří jsme nespali, jsme obdivovali bouřku shora.

V 1:20 jsme přistáli na letišti v Kilimanjaru a nastalo první setkání s tropickým klimatem. Sotva jsme vylezli z letadla, snažili jsme se sundat si ze sebe vše co nebylo potřeba, a co by nám zpříjemnilo pobyt v odbavovací hale. Čekalo nás martýrium vyplňování víza v počtu 45 osob, ale vzhledem k tomu, že jsme je zkoušeli nanečisto vyplňovat ve škole v rámci přípravy na Tanzanii, tak tento proces nebyl zase tak hrozivý. Hrozivé bylo vystavení víz, kdy si nás 2x fotili, skenovali prsty, vítali nás v Tanzanii apod. Za letištní odbavovací halou na nás čekali naši průvodci s místními průvodci, ředitelem cestovní kanceláře, která zde musí zaštiťovat všechny turistické aktivity. Odjeli jsme do městačka Boma, kde jsme ve 4:00 (+1h oproti ČR) ulehli ke spánku. Mezi 9 a 10 hodinou ráno jsme měli budíček, od 10:00 jsme posnídali a vypravili jsme se směr naše první dobrodružství skrz Tanzanii.

Vyrazili jsme okolo 11:30 z Bomy do vesničky Mto wa Mbu. Po cestě jsme projeli několika policejními kontrolami, některé byly důkladnější, některé méně. Celkově jsme však vnímali, že jsme v zemi vítáni. Místní nám mávali, my jsme mávání opětovali. Zažili jsme několik prvních zajímavých kulturních odlišností, avšak ty si zatím necháme pro sebe. 🙂 Průběžně vám sem naše zážitky budeme zprostředkovávat od samotných studentů.

Byli jsme se podívat po menších skupinkách ve vesnici, kde jsme poprvé přičichli k místní atmosféře. Provázeli nás místní průvodci, kteří mluví parádně anglicky, a děti jim rozumí.

Důležité poznatky dnešního dne jsou: sluníčko má pekelnou sílu, studenti jsou zvídaví, vyzkoušeli místní bazén ve Fig tree lodge, kde jsme ubytováni. A zatím jsou snad i všichni spokojeni 🙂

S dalším hlášením se brzy přihlásíme.

Zítřejší program ve zkratce – brzký budíček, snídaně, odjezd na safari do NP Tarangire, celodenní pobyt v parku a odjezd zpět na ubytování.

Mějte se famfárově

Za učitelský tým

Tereza Bočanová

 

 

Profilový obrázek
Příspěvek vytvořen 17

Napsat komentář

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
%d blogerům se to líbí: