Naše Mto wa Mbu 2 minuty čtení

28.3.2018
Ahoj, zdravíme z Afriky!
Dnes jsme měli náročný, ale zajímavý den. Navštívili jsme místní školu, byli jsme u otevření Česko-Skalické ambasády a po obědě následovala prohlídka vesnice Mto wa Mbu.
Po snídani jsme se vydali ke škole. Když se řekne slovo škola, mnoho z Vás si vybaví velkou budovu s aspoň stem žáků, ale tato škola se skládá pouze z jedné místnosti, ve které se učí 32 žáků. Těmto dětem jsme přinesli věci do školy a sladkosti, o které se byli schopni poprat. Nakonec však všichni včetně nás měli úsměvy na tváři. Naši návštěvu jsme ukončili vyhlášením první Česko-Skalické ambasády v Tanzanii. Děti nás pak doprovázely kus cesty k hotelu a v rámci jazykových bariér se s námi skamarádili.

Po obědě jsme vyrazili na výlet po vesnici. Provázeli nás 3 profesionální průvodci, kteří naštěstí mluvili anglicky. Ukázali nám spoustu druhů místních rostlin a vysvětlili jejich využití, potom jsme šli na návštěvu ke třem kmenům – Makonde, kteří vyrábí krásné sochy ze dřeva, dále kmen Chagga, u kterých jsme zjistili, jak se vyrábí banánové víno a pivo a v neposlední řadě jsme navštívili domky lidí z kmene Iraqw. Provedli nás také po rozlehlých banánových a rýžových plantážích a nakonec jsme navštívili africké malíře.
Později, jako každý den, následovala výborná večeře a spolupráce na pracovních listech.

Zdravíme všechny, team pana učitele Špačka.
Verča Skalová, Verča Wieser, Max Wieser, Oliver Novotný, Lina Schumann a Kristý Daenhardtová

Zítřejší program: 9:00 odjezd do masajské vesnice do buše, návštěva masajského trhu, nákup suvenýrů u makondovských řezbářů a pokus naučit se smlouvat 🙂 Výlet na vyhlídku, ze které uvidíme národní park Manyara.

Profilový obrázek
Příspěvek vytvořen 17

Napsat komentář

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
%d blogerům se to líbí: