Přesun do Lushota 2 minuty čtení

Ráno jsme všichni vstávali dříve, již okolo sedmé hodiny, protože nám mělo být dovezeno naše prádlo vyprané. V Tanzanii nemají žádní obyvatelé, a to ani ti nejmajetnější, automatickou pračku.

Tudíž bylo oblečení práno v ruce jako před mnoha a mnoha lety u nás. Prali ručně oblečení za 5 dní všem členům výpravy, za což si našich místních přátel nesmírně ceníme. Prádlo kvůli prudkému dešti nestačilo včera uschnout, a mělo nám být ráno dovezeno usušené. To se ovšem nestalo, protože uschnout nestačilo, ale dostaneme ho večer, přijede za námi. 😊Po snídani jsme vyrazili směr Lushoto. Čekala nás po cestě zastávka pod horským masivem Usambara, kde jsme se stavovali v místní vývařovně na oběd. Poté jsme pokračovali směrem do cílového místa, kterým je malé městečko v horách, které založili němečtí kolonizátoři, a kteří se zasloužili o vystavení silnice až sem nahoru do městečka. Poté co jsme se ubytovali v nádherných pokojíčcích, které v některých z nás evokovali hobbití přístřešky a na hodinku si odpočinuli.

V 17:00 se odcházelo směr Tour de Lushoto. Viděli jsme chameleonka, několik druhů jehličnatých lesů. Byly nám představeny keře a rostliny, které používají místní obyvatelé k výrobě léčiv. Prošli jsme se po místním lokálním trhu, kde jsme byli jakožto takto velká skupina pro mnohé místní obyvatele velkou raritou. 😊Po procházce všichni pilně zasedli nad pracovní listy ve skupinách, a pokusili se dále zpracovávat a diskutovat jednotlivá témata společně s přidělenými praktikanty.

Studenty čeká zítra zajímavý program, o kterém se dozvědí až ráno. Budeme si všichni přát, aby nepršelo a vše vyšlo tak, jak má.

Za učitelský kolektiv
Tereza Bočanová

Profilový obrázek
Příspěvek vytvořen 17

Napsat komentář

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
%d blogerům se to líbí: