Safari Njema! (Šťastnou cestu) 2 minuty čtení

Dnešní den byl ve znamení cestování. Hlavní náplní dne byl přesun naší „bandy“ z malé vesnice Mto wa Mbu do mnohonásobně většího města Moshi.

Ve čtvrtek večer nám bylo oznámeno, že na snídani se máme dostavit s již zabalenými kufry. Podle toho se všichni zařídili, a proto snídaně a následné nalodění do autobusu probíhalo bez problémů. První část cesty vedla z „naší“ vesnice do Arushi, kde jsme navštívili galerii Cultural Heritage Center, která ohromila svým vzhledem. Na samotné budově byla totiž zvětšenina masajského štítu a bojových kopí. Uvnitř jsme si prohlédli obrazy Tinga Tinga a malíře Lilanga. Přes poněkud vyšší ceny v obchodě se suvenýry se setkala návštěva s úspěchem. Velkým dílem k tomu přispěl nejspíše i delikátní oběd, který pro nás byl připraven v areálu kulturního centra.Po obědě jsme se vydali na druhou část cesty, a to z Arushi do Moshi. Cesta byla útrapná, ale zpříjemnili jsme si ji návštěvou okouzlující oázy uprostřed savany. Jednalo se o romantické jezírko s průzračnou modrou vodu, ve které se pohybovaly rybičky, které s radostí okusovaly nohy návštěvníků a kolem kterého byla skupina místních, která se očividně ráda předváděla před turisty. Po osvěžující koupeli jsme vyrazili opět na cestu. Do Moshi jsme dorazili znavení a za setmění. V Moshi na nás čekalo příjemné překvapení v podobě lahodné večeře a uvítacího transparentu. Po večeři jsme se vydali na ubytování, dali si naší každodenní večerní seanci a zjistili jsme, že zítra nás vítr zavane na kávové plantáže v okolí města.

S přáním příjemně stráveného večera zdraví skupina paní učitelky Glogrové

Vojta Štěpánek, Máry Šmídová, Anička Giese, Bětka Němcová, Mia Megerová, Ája Franzová

Zítřejší program: 8,30 snídaně; 9,30 odjezd směr kávové plantáže u Moshi, oběd v Rinotours a odpolední návštěva vodopádů pod Kilimanjarem

Profilový obrázek
Příspěvek vytvořen 17

Napsat komentář

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
%d blogerům se to líbí: