Šnorchlování v průzračném Indickém oceánu

Ve středu jsme se vzbudili do úžasného dne plného pohody a slunce. Ti z nás, kteří si přivstali, viděli krásný východ slunce.

Po každodenní snídani v podobě ovoce a housek s džemem se skupina paní Bočanové odebrala poznávat krásy Indického oceánu. Jakmile odbila dvanáctá hodina, vydali jsme se za naší lodí, ke které jsme díky odlivu dostali po 500 metrů suchou nohou. Ona loď byla spíše rybářskou bárkou nežli řádnou turistickou lodí. Po celou dobu naší cesty k první zastávce, korálovému útesu, vzdálenému asi hodinu od pobřeží, do nás nelítostně pralo slunce. Ve chvíli, kdy jsme zastavili, vrhli se všichni s radostí obdivovat úžasný podvodní svět plný pestrobarevných ryb, uchvacujících korálů, ale i nebezpečí v podobě mořských ježků.

Když jsme se nabažili tohoto úžasného pohledu, vydali jsme se na nedaleký písečný ostrůvek. Tam jsme si vychutnali oběd v podobě lunchboxů, které nám připravila obsluha resortu. Dále jsme se fotili jako celá skupina s inicálami TM v písku a odpočívali v moři. Těsně před tím, než ostrůvek zmizel kvůli přílivu, jsme se znovu vrátili na loď. Po hodině plavby jsme dorazili zpět do resortu. Vzhledem k tomu, že nám na návrat vyšel příliv, byla cesta na pevninu o poznání kratší. Zbytek odpoledne jsme se slunili na pláži.

Skupina paní Glogrové, která stejný program absolvovala dnes, musela kvůli špatnému počasí zkrátit svůj pobyt na ostrově, protože ji zpestřila menší písečná bouře. Za vydatného vlnobití se tedy vydali zpět do kempu. S radostí můžeme konstatovat, že nikdo ze skupiny netrpí mořskou nemocí.

Zítřejší program: balení stanů a zavazadel, 8:00 snídaně a do 9:00 odjezd směr Moshi – rozloučení s majitelem tanzanské cestovní kanceláře, která nám pomohla s hladkým průběhem praktika.

Autor příspěvku: Tereza Bočanová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *