Finsko – den třetí a čtvrtý s aktivitami v přírodě

Většinu našeho programu ve Finsku trávíme dopoledne ve škole a odpoledne v přírodě. Po finské přírodě máme báječného environmentálního průvodce Marrka. Co jsme si za ty dva dny vyzkoušeli?
Kromě klasického gordického uzlu, který známe všichni, jsme byli překvapení, že sebereflexe a vlastní hodnocení jednotlivých aktivit z naší strany probíhá na základě dosažení určitého cíle. Cílem této aktivity bylo spolupracovat a pomáhat si, abychom se rozmotali. Bylo skvělé vyzkoušet si jak jsme na tom sami se sebehodnocením. Někteří z nás by si plný počet bodů nejdříve nedali, protože jsme se nedokázali rozmotat, ale když jsme se zamýšleli nad smyslem této hry, došlo nám, že jsme se snažili a kooperovali jsme natolik, že bylo adekvátní si říct o plný počet bodů, protože přesně o tom ta hra je. Trochu mě v tuto chvíli napadá motto – „Není přeci důležité vyhrát, ale zúčastnit se, a udělat maximum pro to, aby se nám podařilo dobře reprezentovat a mít z naší odvedené práce dobrý pocit.“

Další aktivitou, která ozkoušela naší spolupráci, byl přesun naší 14-ti členné skupiny přes potencionální řeku za pomoci 4 desek. Cílem bylo přepravit se přes určitou vzdálenost tak, aby na každém kameni stáli vždy dva z nás. Podařilo se nám to v rekordním čase a následně jsme si zasloužili coffee break. Tato pauza pro nás byla připravena v lese pod plachtou.


Poté nás čekala cesta za pokladem u majáku, finsky majakka. Poklad byl schován u kříže z kamenů, 2 metry severně. Našli jsme a jako poklad na nás čekaly dřevěné placky na krk s Villou Elba 2019. Cestou zpět jsme navštívili  ptačí vyhlídku a za pomoci dalekohledů jsme pozorovali místní ptactvo a v dálce v moři pracující loďaře.


Večer jsme navštívili finskou saunu a po náročných pár dnech jsme si odpočinuli. Po sauně jsme ještě poseděli s kolegy u čaje a diskutovali jsmemnad tím co funguje u nás a co u koho jiného.

Autor příspěvku: Tereza Bočanová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *